احیای زعفران، ارتقای کشاورزی فراهان است

شما اینجا هستید

کد خبر: 1404226
کارشناس کشاورزی فراهان گفت: کشت زعفران، بومی منطقه‌ی فراهان و نوعی کشت اقتصادی است‌، این کشت، جایگزین خوبی برای کشت های دیگر با مصرف بالای آب است.
احیای زعفران، ارتقای کشاورزی فراهان است - تفرش 1404

عبدالامیر جلوی، کارشناس جهاد کشاورزی فراهان  با اشاره به سطح زیر کشت فراهان گفت: امسال سطح زیر کشت زعفران در فراهان ۱۲ هکتار است و زعفران بصورت یک دهم هکتار کشت می شود.

وی برداشت زعفران در فراهان را برای مصارف خانگی دانست و افزود: بیشتر کشاورزان زعفران را برای مصرف خود کشت می کنند و حدود ۴ زعفران کار در شهرستان بصورت گسترده کشت زعفران دارند.

جلوی با اشاره به آموزش های کشت زعفران گفت: کلاس های آموزشی زعفران با همکاری بسیج سازندگی برای علاقمندان برگزار شد و گواهینامه برای این افراد صادر شده است.

وی روی آوردن کشاورزی فراهان به کشت زعفران را ضروری دانست و با اشاره به وجود شرایط کشت زعفران در فراهان اظهار کرد: این نوع کشت، بومی منطقه‌ی فراهان و نوعی کشت اقتصادی است‌، این کشت، جایگزین خوبی برای کشت های دیگر با مصرف بالای آب است.

جلوی بیان کرد: زعفران گیاهی چند ساله است و بعد از کشت اولیه ۷ تا ۱۰ سال متوالی محصول می دهد و برای کشت به آب کمی نیاز دارد و کشت آن با آب و هوای فراهان سازگار است.

کارشناس کشاورزی توضیح داد: زعفران در گذشته یکی از محصولات مرغوب کشاورزان فراهان بوده است، اراضی حاصلخیز فراهان بستر مناسبی برای کشت زعفران است و احیای تولید زعفران در شهرستان، عرصه توسعه کشاورزی است.

وی خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی با همکاری بسیج سازندگی در زمینه اقتصاد مقاومتی برای افزایش اشتغال، تسهیلاتی برای کشت زعفران پرداخت می کند.

منبع خبر: 
دیار آفتاب
دسته بندی خبرها: 

دیدگاه‌ها

تصویر خوانساری

برای موفقیت در هر کاری باید توانایی انجام آن کار را داشته باشیم اما قابلیت و توانایی به تنهایی کافی نیستند به موازات توانلیی باید اصرار و استقامت وتمرکز فکر نیز داشت  و به حق جناب اقای دکتر عبدالحسین حیدری از این ویژگی برخوردار هستند طی سالها شاگردی در محضر ایشان این شاخصه اخلاقی در کنار تعهد و ایمان و تخصص ایشان مشهود بوده و بدون تردید اینگونه افراد در مجلس شورای اسلامی می توانند منشا خیر و برکات برای مردم باشند ان شاء الله تعالی.

تصویر Admin

سلام. تشکر. ارادت. خیلی بزرگوارید. حسن نظر جنابعالی است.

مدیر روابط عمومی سایت

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.