استان مرکزی رتبه اول سرانه زمین صنعتی در کشور

شما اینجا هستید

کد خبر: 140470
چشم‌انداز اراک ـ تفرش 1404

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در زمینه سرانه زمین صنعتی به ازاء هرنفر در جایگاه نخست کشور قرار دارد. در حال حاضر سرانه زمین صنعتی به ازاء هر نفر در استان مرکزی حدود ۴۵ متر مربع است که در این خصوص استان جز استان های اول کشور است.
همچنین استان مرکزی طی سال های گذشته جزء اولین استان های کشور در واگذاری زمین و جذب سرمایه گذار صنعتی بوده است.
وی افزود: هرساله حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از مدیران و کارکنان واحدهای صنعتی استان در دوره های آموزشی که توسط  شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی برگزار می شود شرکت می کنند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی یادآور شد: در استان مرکزی از حدود سه هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری دو هزار و ۵۰۰ واحد جزء صنایع کوچک و متوسط هستند. هم اکنون ۱۰۷ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه صنعت در استان اشتغال دارند که اگر خانواده آنها را هم در نظر بگیریم حدود ۴۲۰ هزار نفر در حوزه صنعت به صورت مستقیم امرار معاش دارند که این میزان حدود ۴۰ درصد از جمیت استان را در بر می گیرد.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۹ شهرک صنعتی، سه شهرک صنعتی خصوصی، ۱۰ قطب صنعتی و ۱۶ ناحیه صنعتی دارای مجوز در استان فعال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت امسال اعلام کرد: نرخ بیکاری استان مرکزی در سال ۹۰ حدود ۱۲ درصد اعلام شد و پیش بینی شده این مهم تا پایان سال جاری با شغل های تعهد شده به هشت و یک دهم درصد کاهش  یابد.

بر اساس آخرین سرشماری، استان مرکزی یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت دارد که علیرغم صنعتی بودن استان و وجود ظرفیت های متعدد در زمینه های صنعتی،تولیدی و ... نرخ بیکاری در آن قابل توجه و جوانان تحصیلکرده آن نیز همچنان چشم انتظار رفع موانع اشتغال و ایجاد زمینه های شغلی مناسب هستند.

 
 
منبع خبر: 
دیار آفتاب
دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.