امیرکبیر اسطوره‌ی تاریخی ایران و زاده فراهان

شما اینجا هستید

کد خبر: 140497
میرزاتقی خان فراهانی (امیرکبیر) ـ تفرش 1404

 

گاهی درخشش نام بعضی از انسانها در صفحات تاریخ چنان است که نیازی به تورق در آن نیست و چه نیکوست این درخشندگی، حاکی از مثبت بودن اثراتی باشد که از آن انسانها باقی مانده باشد و میرزا تقی‌خان فراهانی معروف به امیرکبیر از جمله این شخصیت‌هاست که به خاطر انقلابی که در خیلی از حوزه‌ها ایجاد کرد نام خود را به صورت جاودانه در تاریخ حک نموده است.

میرزا تقی‌خان امیرکبیر فرزند کربلایی قربان بیگ فراهانی در سال 1222 در یکی از روستاهای فراهان متولد شد. کربلایی قربان پدر امیرکبیر در دستگاه میرزا عیسی ابوالقاسم قائم مقام سمت آشپزی داشت و مادر امیرکبیر فاطمه سلطان دختر استاد شاه محمد بنا از اهالی فراهان بود.

امیرکبیر که یک چهره ماندگار در تاریخ ماست و واقعاً کارهای بزرگی هم کرده؛ همه حکومت او سه سال بوده یعنی یک سال از مدتی که بناست که یک کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این مسئولیت مشغول باشد کمتر می‌باشد اما آنقدر در این مدت کارهای شایسته و پسندیده چون (ایجاد امنیت و استقرار دولت، ایجاد کارخانه‌های اسلحه‌سازی، تأسیس چاپارخانه، تأسیس دارالفنون، فرستادن ایرانیان به خارج برای تحصیلات، ایجاد روزنامه و انتشار کتب، بنای بیمارستان، ترویج صنایع جدید، بسط فلاحت و آبیاری، کوتاه کردن دست اجانب در امور کشور، تقویت بنیه اقتصادی کشور و...) به همین علت تاریخ ایران و جهان این اسطوره‌ی تاریخی را هرگز فراموش نمی‌نماید؛ و معلوم می‌شود که سه سال وقت بسیار زیادی می‌باشد که این اقدامات و افتخارات در تاریخ ملت ایران صورت گرفته است.

بنابراین دوستان عزیز (کاندیداهای محترم) چهارسال نمایندگی مجلس شورای اسلامی وقت کمی نیست و وقت خیلی زیادی است به شرط اینکه از همه این وقت به نحو درست استفاده گردد؛ در تبلیغات خود سعی نماییم ارزش‌های نظام را نادیده نگیریم و همدیگر را تخریب نکنیم و با کمال صداقت با مردم سخن بگوییم تا بیشتر در دل مردم اثر بگذارد و آن چیزی که حقیقتاً عقیده و نیت کاندیداها می‌باشد با مردم در میان بگذاریم و انتخاب با مردم است کسی را که به اصلح و وحدت منطقه‌ای توجه می‌نمایند درست را انتخاب نمایند.

بارالها تمام مفاخر منطقه را که در راه اعتلای دین تو، برای رفاه و آسایش ملت و در جهت بالندگی کشور عزیزمان گام برداشتند قرین رحمت فرما.

گروه بندی خبری: 
دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.