مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفرش گفت:

تولید سالیانه 4.5 تن انواع عرقیات در ‌تفرش

شما اینجا هستید

کد خبر: 1404125
میزان 17 هزار تن انواع محصولات زراعی شامل گندم، جو، حبوبات، محصولات علوفه‌ای، صیفی جات و سبزیجات در 10 هزار و 500 هکتار اراضی دیم و سه هزار و 700 هکتار اراضی آبی تولید و به نقاط مختلف استان و یا استان‌های مجاور عرضه می‌شود.
تولید سالیانه 4.5 تن انواع عرقیات در ‌تفرش - تفرش 1404

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفرش گفت: سالیانه 4.5 تن انواع عرقیات و اسانس گیاهی در این شهرستان تولید می‌شود.

علی محبعلی با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش کشاورزی، اظهار کرد: میزان 17 هزار تن انواع محصولات زراعی شامل گندم، جو، حبوبات، محصولات علوفه‌ای، صیفی جات و سبزیجات در 10 هزار و 500 هکتار اراضی دیم و سه هزار و 700 هکتار اراضی آبی تولید و به نقاط مختلف استان و یا استان‌های مجاور عرضه می‌شود. وی افزود: همچنین بیش از هفت هزار تن انواع محصولات باغی نظیر گردو، بادام، انار، انگور و انواع گونه‌های هسته‌دار و دانه‌دار در هزار و 800 هکتار تولید می‌شود. محبعلی ادامه داد: این محصولات علاوه بر مصرف داخل شهرستان، به شهرستان‌ها و استان‌های مجاور هم صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفرش بیان کرد: در 12 هزار مترمربع گلخانه‌های فعال شهرستان، سالیانه قریب به 550 تن محصولات سبزی و صیفی و در یک واحد فعال قارچ خوراکی نیز سالیانه 250 قارچ تولید می‌شود. وی فعالیت دو واحد عرقیات گیاهان دارویی با تولید سالیانه 4.5 تن انواع عرقیات و اسانس گیاهی در زمینه صنایع تبدیلی را از دیگر ظرفیت‌های این شهرستان در بخش کشاورزی برشمرد. محبعلی گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید محصولات دامی شهرستان سالیانه هزار و 830 تن گوشت قرمز، هزار و 800 تن گوشت سفید(مرغ و بوقلمون) و 45 تن گوشت ماهی، 11 هزار تن شیر خام، هزار و 200 تن تخم مرغ و 45 تن عسل است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفرش خاطرنشان کرد: با توجه به وجود پتانسیل در این بخش، امکان توسعه و افزایش ظرفیت تولید کماکان در این شهرستان وجود دارد.

منبع خبر: 
بهار نیوز
گروه بندی خبری: 
دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.