روستای پزشک‌پرور دلارام تفرش (دهکده پزشکان)

شما اینجا هستید

کد خبر: 140427
روستای تراران- تفرش 1404

روستای پزشک‌پرور دلارام حدود شش کیلومتری شهرستان تفرش قرار دارد، برخی از این روست به نام روستای «تراران» یاد می‌کنند؛ اهالی روستا علاقه زیادی به درس و تحصیل داشته و دارند و در این میان عشق بسیاری از کودکان روستا تحصیل در رشته پزشکی بوده است؛ مرحوم دکتر «شب‌افروز» اولین رئیس دانشکده پزشکی بوده است که سالها از فوت ایشان می‌گذرد و یکی از همان افرادی بود که از این روستا پا به عرصه پزشکی گذاشته و در حدود 250 پزشک، دندانپزشک و داروساز و ... از این منطقه به دنیای پزشکی معرفی شده‌اند و البته آن دسته افرادی هم که در رشته پزشکی فعالیت ندارند در رشته‌هایی مثل ریاضیات، حقوق، علوم سیاسی، تاریخ و ... ادامه تحصیل داده‌اند و امروزه در جایگاه‌های مهمی قرار دارند و فعالیت می‌کنند.
روستای تراران در 6 کیلومتری جنوب غرب تفرش واقع شده است که شامل دو قسمت تراران بالا (دلارام) و تراران پایین ‌(سعیدیه) می‌باشد.
تراران منطقه‌ای بسیار سرسبز با مزارع و باغهای بهم پیوسته و زیبا می‌باشد که به واسطه‌ کوهپایه‌‌ای بودن در فصول گرم سال آب و هوای بسیار خنک آن هر مسافری را ترغیب می‌کند که ساعاتی از این طبیعت زیبا و دل‌انگیز استفاده نمایند. درختهای گردوی کهنسال هزار ساله معروف به گردوی انوشیروانی از دیدنی‌ترنی مناطق تراران می‌باشد.

دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.