سخنی با کارمندان دولتی و اداری

شما اینجا هستید

کد خبر: 1404303
دکتر عبدالحسین حیدری تفرشی - تفرش 1404

 

دکتر عبدالحسین حیدری تفرشی : هزاره جدید را، هزاره سازمانها لقب داده‌اند و امروزه توسعه کشورها به توسعه سازمانها بستگی دارد، هرگونه تلاش برای بهبود عملکرد سازمانها، تلاشی در جهت ارتقای کیفیت زندگی است و بنابراین می‌توان گفت که کیفیت زندگی مردم با کیفیت سازمانها گره خورده است که نوع سازمانها نیز به نوع مدیریتشان بستگی می‌یابد.

انسانهای هزاره جدید انسانهایی سازمانی هستند چرا که از بدو تولد از بیمارستان و مدرسه و خدمات سایر سازمانها بهره‌مند می‌شوند و حتی پس از مرگ این انسانها نیز سازمانهایی مانند تأمین اجتماعی متولی زندگی بعد از مرگ سرپرست خانواده می‌شوند.

حقوق اداری یعنی حمایت از حقوق و آزادیهای مردم در برابر قدرت نظام اداری؛ رضایتمندی مردم و رعایت انتظارات موجه آنها و تلاش نظام اداری برای تأمین مطالبات بحق و قانونی آنان از مباحث مهم حقوق اداری و مدیریت بخش عمومی است به طوری که در سیاستهای کلی نظام اداری به طور مستقیم و غیرمستقیم در بندهای مختلف بر توجه به رضایت ارباب رجوع تأکید نموده است.

دکتر عبدالحسین حیدری تفرشی در ادامه افزودند: ما کارکنان چه به عنوان یک فرد مسلمان و چه به عنوان یک کارمند وظیفه داریم در انجام وظایف و تکالیف خود از هیچ اقدامی برای حل مشکلات مردم دریغ نورزیم؛

بر اساس فرمایش امام صادق (ع): اگر کسی از برادر دینی‌اش در انجام کاری کمک خواست و جهت برآوردن حاجت او با تمام تلاش اقدام نکرد هر آینه به خدا و رسول خدا و مؤمنین خیانت کرده است و بر اساس این فرمایش امید آن دارم که در اجرای وظیفه دینی، اخلاقی و کاری خود موفق و پیروز و سربلند باشیم؛ امامان ما با مردم نشست و برخاست داشتند و در تعاملات اجتماعی به نیکوترین صورت با آنان برخورد می‌نمودند این سیره چنان  نیکو بود که با الگو قرار دادن آنان ما می‌توانیم روش صحیح برخورد اسلامی با افراد گوناگون را بیاموزیم.

همان طور که امام خمینی(ره) در اهمیت قدردانی و خدمت به مردم (ولی نعمت) می‌فرمایند: شما باید توجه به این معنا کنید که ما را اینجا آورده‌اند و وکیل کرده‌اند، و وزیر کرده‌اند، رئیس جمهور کرده‌اند! اینها ولی نعمت ما هستند و ما باید از ولی نعمت خودمان قدردانی کنیم.

و در پایان آنکه زندگی، کمی پول می‌خواهد و بسیار شرف و آبرو، بهشت آنجایی نیست که ما می‌رویم بلکه آنجایی است که ما می‌سازیم. 

دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.