شهر تاریخی آشتیان

شما اینجا هستید

کد خبر: 140438
دورنمای آشتیان ـ تفرش 1404

هنگامی که صحبت از آشتیان در هر مکانی به میان می‌آید فرهیختگی، دانایی و نخبه‌پروری مردمان آن در ذهن هر کسی خطور می‌کند. شهری که در شمال استان مرکزی واقع شده است و دارای هوای پاک و زلال و دارای فرهیختگانی که برخی از آنها در حال خدمت به این مرز و بوم هستند و برخی دیگر دار فانی را وداع نموده‌اند.
این شهر را از جهتی شهر کتیبه‌های سنگی نیز می‌دانند که یکی از آنها به سال 1243 و کتیبه‌هایی که مربوط به سده‌های قرن هفتم هجری می‌باشد و در این شهرستان وجود دارد.
از جاذبه‌های این شهر موزه مردم شناسی که در یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار ایجاد شده است و حاوی آثار تاریخی و باستانی این شهرستان است.
بازار تاریخی آشتیان که در مرکز این شهر قرار دارد و نبض اقتصادی شهر در آن می‌تپد و انواع مشاغل از مسگری تا مغازه‌های خواروبار و پوشاک در آن می‌توان مشاهده نمود و نیاز مردم شهرستان و روستاهای اطراف آن را از زمان قاجار تا به حال تأمین نموده است.
عبارت مستوفی‌الممالک که روزگاری خانه اعیان نشین متعلق به میرزا حسن مستوفی الممالک، از رجال سیاسی دوره قاجار بوده و امروزه به لوکیشن فیلم‌های تاریخی کشور تبدیل شده است. آسیاب جفتی که در حاشیه شهرستان قرار دارد که دو آسیاب در کنار هم می‌باشد و در دوره قاجار ساخته شده است و در گذشته توسط آب کار می‌کرده است و سنگ آسیاب را به حرکت درمی‌آورده و به دلیل اینکه در دل طبیعت قرار گرفته است از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان می‌باشد.

ادامه دارد ...

گروه بندی خبری: 
دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.