فراهان: سرزمین خوشه‌های طلایی ـ رویایی به نام مکانیزاسیون

شما اینجا هستید

کد خبر: 140491
فراهان: سرزمین خوشه‌های طلایی ـ تفرش 1404

فراهان مهد کشاورزی استان مرکزی و کشور می‌باشد و در این جلگه حاصلخیز بیش از 2 درصد غذای مستقیم مردم ایران تولید می‌شود و بیش از 7 درصد گندم کشور در این منطقه زرخیز از زمین می‌روید، ولی کشاورزی در این شهرستان به صورت کاملاً سنتی انجام می‌شود.

آمار تولید محصولات کشاورزی در فراهان نشان از تلاش بسیار زیاد در این عرصه است که اگر این تلاش به صورت مکانیزه و (تخصصی) انجام شود به قطع و یقین شاهد جهش در میزان آمارهای تولیدات کشاورزی خواهیم بود.

مکانیزاسیون در صنعت کشاورزی می‌تواند به نوعی سرعت عمل را در این صنعت به شدت افزایش داده و میزان تولیدات کشاورزی را رشد چشم‌گیری دهد ولی متأسفانه در این منطقه وضعیت مکانیزاسیون بسیار (وخیم) و عقب مانده است به نوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند مکانیزاسیون در صنعت کشاورزی فرمهین کودک نارسی است که نیازمند حمایت و تقویت دارد.

عدم استفاده از مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش هزینه‌های تمام شده تولیدات کشاورزی و افزایش تعداد نیروی انسانی که نتیجه آن باعث کاهش بازده کار و دقت عمل می‌شود.

مکانیزاسیون حلقه مفقوده صنعت کشاورزی در فرمهین به شمار می‌آید و در صورتی که این تکه از پازل کشاورزی فراهان به صفحه افزوده شود مطمئناً سودآوری و میزان تولیدات کشاورزی در فراهان افزایش خواهد یافت؛ ایجاد فعالیت‌های کشاورزی نوین در منطقه جهاد کشاورزی و سرمایه‌گذاران و فعالان این عرصه را طلب می‌کند.

گروه بندی خبری: 
دسته بندی خبرها: 

افزودن دیدگاه جدید

در صورتیکه مایل نیستید نظر شما در این صفحه به نمایش عموم در آید فیلد نظر خصوصی را انتخاب نمائید.

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Image CAPTCHA
کدی که در تصویر مشاهده میکنید درج نمائید.